Založ si blog

Vládnu nám debili?

Listovaním vo významovom slovníku sa dozvieme nasledujúce vysvetlenia: kretén – duševne zaostalý človek, hlupák debil – človek postihnutý debilitou, slangový výraz pre hlupáka

Niekedy v roku 2002 po voľbách, keď nám ukázali v TV čerstvo zvoleného starostu, ktorý s veľkými ťažkosťami prečítal sľub (nie som presvedčený, či vedel písať) som sa ministerky Lucie Žitňanskej spýtal, či by kandidáti do verejných funkcií nemali mať uzákonené podmienky, čo všetko by mali pre to, aby mohli verejnú funkciu vykonávať – spĺňať. Odpovedala mi, že je demokracia, šancu má každý. Takže si môžeme zvoliť aj debila.

Pre získanie vodičského preukazu, pitie alkoholu, byť profesionálnym vojakom, vlastnenie zbrane……, tam neplatí demokracia? Prečo tam musíme spĺňať určité podmienky?

Podľa mňa by kandidáti mali okrem vzdelania, bezúhonnosti…… prejsť aj inteligenčnými testami. Hlavne inteligenčnými testami, lebo vzdelanie si dnes môžu kúpiť. A kúpiť si ho môžu preto, lebo niektorí páni profesori, ktorí vykazujú aj 20 hodinové denné úväzky na školách, sú nenažraní a je im jedno, že dehonestujú meno školy, hlavne že urobil zo seba úplatného „starého uja“.

Už pred vyše 20-timi rokmi sa písalo o tom, ako sa dajú zohnať maturitné vysvedčenia a za koľko. Keďže sme chceli byť svetoví, vypracovali sme sa rýchlo aj v predaji vysokoškolských titulov. Teraz popustím troška fantáziu, nie veľa, lebo by moja úvaha bola nepravdepodobná. Skončil som s odretými ušami ZDŠ a išiel som na učňovku alebo nikam alebo na gymnázium. Gymnázium som ledva, ledva skončil aj za pomoci rodičov (naturálne, finančné úplatky?). Rodičia majú peniaze a známosti a naskytla sa možnosť ísť do politiky. Ak mám učňovku alebo nič, tak mi kúpia maturitné vysvedčenie a v skrátenom konaní, ako nadaný, som získal aj VŠ vzdelanie – najčastejšie titul Mgr. Takže mi z toho vychádza, že vo vláde, parlamente, vo VÚC atď. môžeme mať vo funkciách debilov, kreténov, magorov  s ukončeným základným vzdelaním poprípade vyprosenou maturitou. Keďže VŠ titul si kúpili (plagiát), tak majú absolvovanú max. maturitu. A títo debili sa o nás starajú ako o vlastné deti. Riadia ekonomiku, hospodárstvo, zahraničnú politiku, zdravotníctvo, školstvo ……. Nakupujú neschválené vakcíny (verím, že nimi dajú zaočkovať svojich najbližších), neschvaľujú z trucu zákony koaličného partnera napr. o dotáciách a tým spôsobujú rodinné tragédie, Vyhadzujú peniaze na nezmyselné testovanie a nevhodné testy, Dohadzujú susedom kšefty s vakcínami. To je o vzdelaní.

O inteligencii debilov a nedebilov je tiež na uváženie, či by nebolo lepšie, ak by bol zvolený miesto niektorého  politika napr. hojdací koník.  Páni Budaj, Naď, Pročko, Krajčí, Gyimesi, Šípoš a mnohí ďalší by možno urobili lepšie, keby sa venovali len svojej agende a nehodnotili nič mimo nej. Moja matka vravela o tom, ktorý klamal a zavádzal, že si robí z huby riť. A keď títo politici hovoria mimo svojej agendy a nezmyselne obhajujú Matoviča, zahraničnú aktivitu a pod., tak okolo nich je veľmi veľa smradu.     

Matovič zasmradil svojimi výrokmi obrovské okolie. Potom sa ospravedlňoval, potom sa odobral k budúcej likvidácii vlády ako minister financií a potom sa odobral ako maturant a bývalý premiér a terajší minister financií a možno aj zástupca ministra zdravotníctva a možno aj hospodárstva do Moskvy dotiahnuť prúser so Sputnikom, ktorý ešte nikde na testoch (nielen v EMA) neprešiel, lebo Rusi nedodali nikomu požadované podklady a negarantujú, že všetky vyrobené šarže majú rovnaké vlastnosti. Ale náš maturant sa s tým neuspokojil a verí, že šťastne pochodí (možno má lojálneho min. zdravotníctva). V podstate sa nemusí ničoho báť, lebo ako člen vlády , ak vyhodí do vzduchu aj miliardu, za škodu nezodpovedá. Možno si to nevie ani spočítať, sú to veľké čísla (verím, že problém mu robí aj veľká násobilka) a na ministerstve je krátko.

Pre výlet do Moskvy a Budapešti ho potešila určite aj podpora módnej ikony p. Remišovej. Podľa jej vyjadrení by som predpokladal, že aj ona sa dá s najbližšou rodinou Sputnikom zaočkovať.

Myslím si, že následky na zdraví vyplývajúce z očkovania neschválenou vakcínou by nemal znášať len štát, ale trestne aj finančne by mali byť postihnutí aj kreténi, ktorí očkovanie neschváleným Sputnikom schvália.    

Matovič sa ospravedlnil  aj svojím dcéram – až vyrastú a budú chápať poznámky okolia a politiku, budú sa za otca hanbiť. On si to neuvedomuje, je to nad  jeho možnosti chápania a posúdenia, a to je aj o výške IQ jedinca. A preto by mali byť stanovené kritéria na obsadenie  verejných funkcií.

Inak mám budú vládnuť debili alebo to uchopí a už natrvalo – mafia.

Kto odkazuje idiotom?

09.04.2021

Výkladový slovník: idiot je slabomyseľný človek, kretén – duševne zaostalý človek – hlupák, debil – človek postihnutý debilitou, slangový výraz pre hlupáka Matovičovi sa v Moskve podarilo dosiahnuť ‚otvorené dvere‘ s ruskou stranou. Vďaka otvoreným dverám a vzniknutým prievanom urýchli rozpad súčasnej vlády. O psychický stav tohto maturanta nie je [...]

Genocída onkologických pacientov riadená ministerstvom.

17.02.2021

Nikto ma nepresvedčí, že to tak nie je. Utvrdil ma v tom môj príbeh a profil ľudí, ktorí tomu majú zabrániť, ale tak nerobia. Popisujem a dokladujem moje postrehy nižšie. Som onkologický pacient. Vo štvrtok cca o 3,00 hod. prišla na mňa nevoľnosť a začal som dáviť. Niekoľkonásobné dávenie trvalo celý deň a neustávalo ani po použití tabletiek [...]

Netherlands World Press Photo - víťaz, prvé objatie

Najlepšia fotografia sveta? Objatie starenky v kovidovej dobe

15.04.2021 18:25

Nezávislá svetoznáma organizácia World Press Photo, ktorá funguje od roku 1955, vyhlásila výsledky svojej každoročnej súťaže.

igor matovič

Matovič: Vakcína Sputnik V prešla vo všetkých testoch SAV

15.04.2021 17:57, aktualizované: 19:02

Expremiér svoju tlačovku nazval „Sputnik V. Dosť bolo klamstiev“.

Virus Outbreak Double Masks

Kto od pondelka vymení respirátor za rúško a kto ho nosiť nemusí vôbec?

15.04.2021 16:40, aktualizované: 17:17

V prírode bude stačiť rúško alebo šál. V práci to musí povoliť zamestnávateľ.

Eduard Heger, podpis,

Heger v Prahe urobil pravopisný prešľap. Zabudol na ypsilon

15.04.2021 16:13

Nový slovenský premiér má medzery v gramatike. Eduard Heger spravil školácku chybu, keď sa zapísal do oficiálnej knihy návštev na Pražskom hrade.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 6533x
Priemerná čítanosť článkov: 2178x

Autor blogu

Kategórie